Pacov přivezl tři body z Tisu

Autor dvou branek Lukáš Rybčák

Pacov odjížděl do Tisu bez potrestaného Kabíčka (1 soutěžní utkání), Šauera a bez zraněného Vítámváse.

Pacov začal zápas velmi dobře, kombinoval ve středu pole lépe než domácí a vytvářel si herní převahu. Dostat Pacov do vedení mohl Lukáš Rybčák hned ve 4. minutě, kdy ho pěknou přihrávkou našel Honza Kučera, ale slabší střelu stihl odvrátit domácí obránce. Branky jsme se dočkali až v 17. minutě. Zdenko Rybčák vystihl špatnou rozehrávku domácího stopera a brankářovi nedal šanci 0:1. Další branku přidal ve 21. minutě Lukáš Rybčák, kdy si stojícího obránce pěkně přehodil a střelou o tyč taktéž nedal brankářovi šanci. Ve 27. minutě po souhře bratří Rybčáků starší Lukáš jen těsně minul branku domácích. Domácí se snažili překonat Pacov nakopávanými míči, ale během prvního poločasu se jim tato taktika nedařila. Brankář Jakub Kalina měl práci jen s centrovanými míči. Střely domácích končily většinou hodně mimo branku.

Ve druhém poločasu Pacov už tradičně jakoby zaspal. Domácím se podařilo vrátit do hry několika pěknými kombinacemi, ale naštěstí se jim v zakončení nedařilo. Pacov byl ve druhém poločasu horším týmem, Tisu se tak dařilo přehrávat náš tým nejen nakopávanými míči, ale i kombinačně. V 68. minutě jsme mohli potrestat soupeře, kdy Jaroslav Pražák nejdříve vybojoval míč na vlastní polovině a vyvedl míč soupeřově vápnu, kde ho předložil Tomáši Faltýnkovi, ale ten z hranice šestnáctky domácího brankáře nepřekonal. V 72. minutě domácí útočník nachytal Martina Bezemka ve vápně a ten ho fauloval. Z nařízeného pokutového kopu se Marek nemýlil. Od této chvíle byli na hřišti už jen domácí, náš tým pouze bránil a odkopával. Vyrovnání mohlo přijít v 82. minutě, kdy střelu z hranice vápna na zadní tyč poslal domácí Marek, ale Jakub Kalina vytáhl fantastický zákrok a díky němu se skóre neměnilo. V 90. minutě pak přišla pojistka, kdy Jan Přibyl přihrál Lukáši Rybčákovi, ten udělal kličku brankářovi a poslal míč do odkryté branky.

Sestava Pacova:

Jakub Kalina, Tomáš Kuran, Martin Bezemek, Martin Kerouš, Petr Novotný, Jaroslav Pražák, Ondřej Bártů, Jan Kučera (76. Rostislav Flígr), Lukáš Rybčák, Tomáš Faltýnek, Zdenko Rybčák (67. Jan Přibyl)

Hodnocení trenéra: Hrál se bojovný fotbal na obou stranách i když nám taková hra moc nevyhovuje, hráči se s tím poprali dobře. V prvním poločase jsme ještě kombinovali a přehráli soupeře, druhý poločas jsme byli už hodně zatažení a hra směrem dopředu téměř nebyla. V tomto utkání jsme měli i štěstí, které nám v předchozích zápasech tolik nakloněné nebylo. Klukům zaslouží pochvala za bojovnost.