Tomáš Faltýnek není jen rozený střelec, ale připravil spoluhráčům dvě vyložené šance, které skončili v brance

Pacov zvládl i druhé domácí utkání

První tým Pacova doma přivítal ve 3. kole Nový Rychnov. Utkání mělo zvláštní náboj pro Tomáše Faltýnka, který odehrál zápas proti „svému“ bývalému týmu.

Náš tým nezačal špatně, hned od prvních minut bylo vidět kdo chce hrát jaký fotbal. Pacov se snažil hrát kombinačně, hosté naopak ze zahuštěné obrany spoléhali na rychlé protiútoky. Pacov měl sice tlak, ale nebyl v nebezpečném prostoru a tak si pořádně nevypracoval šanci celý poločas, za zmínku stála snad jediná akce, kdy Radek Vítámvás prostrčil na Tomáše Faltýnka, ale ten svoji střelu namířil vedle branky. Trestal Nový Rychnov, kdy ve 32. minutě dostal spoustu prostoru Novák a nedal šanci domácímu brankáři střelou z poza vápna.

Ve druhé půlce se obraz hry neměnil, domácí se snažili, ale nedařilo se jim v před finální fázi. Vyrovnání zařídil Petr Šauer, kdy z pozice obránce si naběhl na zadní tyč a hlavou překonal hostujícího brankáře. V 77. minutě dostal Pacov do vedení Zdenko Rybčák, kdy dorazil míč do sítě. Pacov, ale vedení neudržel moc dlouho, po rohovém kopu vyskočil nejvýše bratr pacovského Faltýnka Martin, to na tabuli svítila 84. minuta. Kdo si myslel, že je brankám konec, velice se mýlil. Pacov si pomohl standartní situaci, kdy hostující brankáře nachytal Tomáš Kabíček, 3:2 pro domácí. Konečnou pojistku přidal o 2. minuty déle Tomáš Jeřábek, pro něhož to byla první trefa v pacovském dresu.

Sestava Pacova: Nowák, Bártů, Bezemek, Kabíček, Kučera (46´ Csévar), Jeřábek, Šauer (81´ Pražák), Vítámvás (75´ Rybčák), Mauer (81´ Přibyl J.), Štefl, Faltýnek.

Hodnocení trenéra: Neodehráli jsme vůbec dobré utkání, celý zápas nám chyběl pohyb a kreativita. Na to, jaké jsme měli hráče v sestavě směrem dopředu jsme vyprodukovali pouhé 4 střely na branku a to je strašně málo. Rychnov dal první branku a to jim maximálně vyhovovalo, musíme se z tohoto utkání poučit a být více v pohybu a zvýšit tlak před brankou.