Premiéra v A-třídě se vydařila

V prvním kole přivítal náš první tým na domácí půdě rezervu z Humpolce. Pacov začal zápas dobře, hned na začátku utkání mohl poslat Pacov do vedení Faltýnek, ale levačkou mířil těsně mimo. Ve 22. minutě se skóre už měnilo, to když přímý kop Kabíčka neudržel hostující brankář v rukavicích a Vítámvás dorazil míč do branky. Ve 25. minutě pohrozil prvně i Humpolec, po závaru ve vápně skončila dorážka na horní tyči Pacovské branky. Ve 30. minutě si Pacov vypracoval další příležitost, centrovaný míč z levé strany z kopačky Mauera našel sice Faltýnka, ale jeho střela byla zablokována obráncem.

Pacov si do vyšší soutěže přivezl i vlažný vstup do druhých poločasů, kdy hosté mohli během 4 minut skóre otočit. Nejdříve hostující Paťha postupoval sám na Nowáka, ale ten jeho úmysl vystihl a podržel Pacov. Ve 49. minutě po brejkové situaci zahrozili hosté podruhé, střela hostujícího záložníka však skončila nad brankou. Pacov si nedal říci a další chybu už Humpolečtí potrestali, když v 52. minutě po zpětné přihrávce nedal Kubíček Nowákovi šanci. Branka jakoby Pacov probudila a hra se vyrovnala. Pacov si začal vypracovávat mírnou převahu a tlak zužitkoval Faltýnek, když se dokázal prosadit v 69. minutě ve skrumáži a levačkou tentokráte mířil přesně. Humpolec byl sice nebezpečný, ale potopil je vlastní hráč, to když zbytečně strčil do domácího brankáře a musel se po druhé žluté kartě poroučet ze hřiště. Pojistka tak přišla těsně před koncem, kdy krásnou střelou z poza vápna nedal brankářovi Faltýnek šanci.

Sestava Pacova: Nowák, Bártů, Kabíček, Bezemek (75´Kuran), Kučera, Šauer, Jeřábek, Csévar (86´ Poduška), Mauer (66´ Přibyl Jan), Vítámvás (86´ Novotný), Faltýnek

Hodnocení trenéra: V zápase jsme museli ještě oželet Vláďu Štefla, který byl nemocný, bohužel do podzimní části nezasáhne ani Martin Kostroun, od kterého jsem si hodně sliboval, bylo vidět, že angažmá v Pelhřimově mu nesmírně prospělo, ale bohužel si v přípravném utkání přetrhl achilovku a bude nám minimálně celý podzim chybět. V zápase se tak představily pouze dvě nové tváře, Tomáš Jeřábek (střední záložník) a Martin Nowák (brankář). Samotný zápas byl neurovnaný, střídali jsem dobré pasáže s opravdu špatnými. Za 3 body jsem samozřejmě rád, ale musíme naši hru v dalších utkáních zlepšit a vyvarovat se zbytečných chyb. Jsem rád, že se střelecky probudil Tomáš Faltýnek, jehož branky nám na jaře chyběli a nově příchozí hráči, jak Tomáš, tak i Martin v brance nám přidali na klidu.