Pacov porazil posílenou Světlou

K předehrávce jarní části a poslednímu zápasu v letošním roce odcestoval Pacov do Světlé, kterou v minulém kole porazil na domácím hřišti jednoznačně 9:2 (3x Faltýnek, 2xRybčák L., 1x Vítámvás, Bezemek, Bártů, Kuran T.). Že se bude jednat o úplně jiné utkání bylo jasné hned od začátku, kdy na trávník za domácí vyběhlo několik posil z prvního týmu.

Pacovu se od začátku dařila kombinace a hned ve 4. minutě proměnil svoji šanci Tomáš Faltýnek, kdy ho přesnou přihrávkou našel Radek Vítámvás. Na 0:2 zvyšoval Lukáš Rybčák, který zkušeně obstřelil z hranice vápna domácího brankáře Beránka. V 25. minutě přidal svoji druhou branku Tomáš Faltýnek, kdy proměnil přesný centr od Lukáše Rybčáka. V prvním poločase měli domácí dvě větší šance, ale ani jednu nenasměřovali do prostoru branky.

Začátek druhého polačasu Pacov potrestal zaváhání domácích a Tomáš Faltýnek vstřelil třetí branku v utkání. Po této brance se hrál úplně jiný fotbal než v prvním poločase. Pacovští hráči jakoby se už viděli v autobuse na cestě domu. Domácí hru vyrovnali a šance tak byly na obou stranách. Domácím se podařilo zápas zdramatizovat, kdy si nejdříve srazil centrovaný míč do vlastní branky Martin Bezemek a o minutu déle nachytal Jakuba Kalinu střelou ze 30-ti metrů domácí matador Valenta.

Hodnocení trenéra: Za první poločas musím hráče pochválit, naše hra byla téměř ideální, škoda jen, že jsme nevyužili některé příležitosti lépe. Ve druhém poločasu jsme si mysleli, že je hotovo, kor po vstřelení čtvrté branky, ale domácí nás vyvedli z omylu a po vstřelení dvou branek v rychlém sledu jsme byli chvíli jako opaření. Zápas jsme však zvládli a povinné tři body přivezli.