Pacov rozhodl o výhře nad Beranovem už na začátku utkání

 

V rámci 9. kola zavítal do Pacova tým z Velkého Beranova, kterému patřilo třetí místo v tabulce. Hosté za 7 odehraných utkání ještě neprohráli a tak se fanoušci měli na co těšit.

Pacov začal velice dobře, hned ve 2. minutě měl první branku v utkání na hlavě Tomáš Faltýnek, kterého z rohového kopu našel přesným centrem Jan Kučera, ale ten ve své první šanci neuspěl. Chuť si spravil Faltýnek v 6. minutě, kdy k němu propadl centr z levé strany od Petra Šauera. Hosté nechali Faltýnkovi spoustu času, ten si míč zpracoval a poslal Pacov do vedení. v 11. minutě vybojoval míč uprostřed hřiště Jaroslav Pražák, svoji pěknou střelou ze 30-ti metrů poslal do pravé tyče, ale Pacov dokázal důrazem míč vybojovat a Faltýnek posla Pacov do dvoubrankového vedení. Ve 14. minutě mohl snížit Beranov, ale jeho dvě velké šance v síti neskončili. První vychytal Jakub Kalina a druhou zblokovala Pacovská obrana. Ve 28. minutě mohl Faltýnek poslat Pacov do tříbrankového vedení, ale ve velké šanci nezachoval chladnou hlavu a branku nepřidal. Ve 37. minutě Batelov vybojoval míč ve středu pole, kombinačně se dostal do zakončení a jen těsně minul hostující útočník pravou tyč Pacovské branky. Ve 44. minutě zahrávali hosté přímý kop z hranice šestnáctky, ale Jakub Kalina u po teči hráčů ve zdi dokázal střelu zastavit a to i následnou dorážku.

Ve druhém poločasu byl Beranov lepším týmem, od 55. minuty se hrálo už jen na Pacovské polovině. Pacovská obrana však hrála velice dobře a nedovoloval hostům se dostat do vyložených příležitostí. Pacov mohl definitivně rozhodnout v 68. minutě, kdy Tomáš Faltýnek postupoval sám na špatně vyběhnutého brankáře, ale míč si ukopl a Procházka udržel šance pro svůj tým. Hostů se vydařilo i střídání, kdy přišel na hřiště Trnka, který zaměstnával domácí obranu nebezpečnými centry ze strany. Hosté nedali branku, ani po velkém závaru, kdy Pacov odkopával míč metr od brankové čáry. Hostům se podařilo zkorigovat utkání v 89. minutě, kdy po rohovém kopu nedali v brance Pacova Kalinovi šanci. O dvě minuty později měl vyrovnání na kopačce hostující záložník, ale fantastického Kalinu v Brance nepřekonal.

Pacov tak dokázal v tabulce předběhnout Velký Beranov a posunul se na 3. příčku v tabulce. V dalším utkání přivítá opět na domácím hřišti vedoucí tým soutěže Lípu.

Sestava Pacova:

Jakub Kalina, Ondřej Bártů, Martin Kerouš, Jaroslav Přibyl, Jan Kučera (75. Rostislav Flígr), Jaroslav Pražák, Petr Šauer, Tomáš Kabíček (75. Petr Novotný), Radek Vítámvas (80. Tomáš Kuran), Tomáš Faltýnek, Lukáš Rybčák (66. Jan Přibyl)

Hodnocení trenéra: Začátek utkání byl z naší strany perfektní, dostali jsme hosty pod tlak a vytěžili z něho dvě branky. Měli jsme i další šance, ale ty jsme už neproměnili, naopak s postupem času hosté hru vyrovnali a ve druhém poločasu byli už jasně lepším týmem. Přimáčkli nás na naše vápno a moc nám toho nedovolili. Tomáš Faltýnek mohl přidat branku z ojedinělé chyby hostů ve druhém poločasu, ale šanci neproměnil a museli jsme se strachovat o výsledek do konce zápasu. Po vyrovnání měli hosté ještě jednu velkou šanci, ale Jakub Kalina měl prostě svůj den a neskutečně nám v utkání pomohl.